Magazine LV13
Foutloos uitvoeren van weegprocedures
De combinatie van een Touchscreen PC, een barcodelezer, een balans en de Nexxis software biedt een laboratorium een uniek systeem voor het foutloos uitvoeren van weegprocedures.
Ingegeven door een verzoek vanuit een groot laboratorium binnen de chemische industrie heeft het Da Vinci Europe dochterbedrijf RAAK Lab Informatics B.V. onlangs een systeem ontwikkeld en opgeleverd ter ondersteuning van alle weegprocedures. Uitgangspunt hierbij was dat de analisten tijdens de weegprocedures geen gebruik meer hoeven te maken van papieren voorschriften en formulieren voor het uitvoeren van de weging en het verwerken van de gegevens. Het risico op fouten en het rapporteren van onjuiste resultaten diende tot nul te worden gereduceerd. Op basis van Nexxis, een softwareapplicatie gericht op laboratoriumprocedures, is een aantal methoden opgezet waarbinnen de analist stap voor stap door de weegprocedure wordt geleid. Via een compacte touchscreen PC die is opgesteld boven de balans, heeft de analist na inloggen toegang tot de diverse procedures. De aangesloten barcodelezer zorgt voor het snel en foutloos inlezen van de monsteridentificaties. Op basis van de identificatie haalt het LIMS-systeem de analysemethode en specificaties op. Na het collecteren van het gewicht uit de balans worden, na goedkeuring, de resultaten doorgestuurd naar het LIMS-systeem. Het noteren en handmatig overbrengen van gegevens is hiermee verleden tijd. Zo maakt de combinatie van een touchscreen PC met Nexxis Web Client, een barcodelezer, een gekoppelde balans en een LIMS-interface het mogelijk om weegprocedures snel en foutloos uit te voeren.
Da Vinci Europe laboratory solutions
www.davincieurope.com
www.raakbv.com
Labvision editie 13 | juni 2011
Ingegeven door een verzoek vanuit een groot laboratorium binnen de chemische industrie heeft het Da Vinci Europe dochterbedrijf RAAK Lab Informatics B.V. onlangs een systeem ontwikkeld en opgeleverd ter ondersteuning van alle weegprocedures. Uitgangspunt hierbij was dat de analisten tijdens de weegprocedures geen gebruik meer hoeven te maken van papieren voorschriften en formulieren voor het uitvoeren van de weging en het verwerken van de gegevens. Het risico op fouten en het rapporteren van onjuiste resultaten diende tot nul te worden gereduceerd. Op basis van Nexxis, een softwareapplicatie gericht op laboratoriumprocedures, is een aantal methoden opgezet waarbinnen de analist stap voor stap door de weegprocedure wordt geleid. Via een compacte touchscreen PC die is opgesteld boven de balans, heeft de analist na inloggen toegang tot de diverse procedures. De aangesloten barcodelezer zorgt voor het snel en foutloos inlezen van de monsteridentificaties. Op basis van de identificatie haalt het LIMS-systeem de analysemethode en specificaties op. Na het collecteren van het gewicht uit de balans worden, na goedkeuring, de resultaten doorgestuurd naar het LIMS-systeem. Het noteren en handmatig overbrengen van gegevens is hiermee verleden tijd. Zo maakt de combinatie van een touchscreen PC met Nexxis Web Client, een barcodelezer, een gekoppelde balans en een LIMS-interface het mogelijk om weegprocedures snel en foutloos uit te voeren. Da Vinci Europe laboratory solutions
www.davincieurope.com
www.raakbv.com
Labvision editie 13 | juni 2011

















